3⨉ ročně zážitkové akce ve vinohradu

Při akci ve vinici vás čeká práce pod odborným dohledem vinohradníka a na svačinu přímo ve vinohradu bílovická škvarková pomazánka. V případě nepříznivého počasí se bude občerstvení podávat v Penzionu u Vinohradu pod pergolou. Akce pokračuje prohlídkou vinařství s degustací vína.

Čištění kmínků, vylamování zálistků a vinobraní
jarní, letní a podzimní zážitkové akce ve vinohradu

V květnu začínají práce ve vinici čištěním kmínků. Pomůžete nám odstranit zelené letorosty v délce 10 až 15 cm, které začínají zjara rašit na starém dřevě, tzv. kmíncích, hlavě a na kordonových ramenech.

V létě vyrůstají v paždí listů ze zálistkových oček zálistky neboli fazochy. Jedná se o nežádoucí postranní letorosty, které si s námi vyzkoušíte vylamovat.

Na konci září si odstřihnete hrozny z keře. Vyzkoušíte si, jak se z bobulí lisuje šťáva. A při tom budete popíjet neomezené množství našeho burčáku.

Přibližný program akcí

 • do 15:00
  příjezd na Penzion U Vinohradu
 • 15:30
  odjezd na vinici
  asi hodinový program na vinici
 • 16:45
  odjezd do vinařství Kubík
  přibližně hodinová prohlídka vinařství, seznámení se s výrobou vína
 • od 18:00
  volný program na penzionu
  (degustace vín, sportovní aktivity, posezení pod pergolou)

Závazná rezervace

Pro osvojitele hlavy je akce ZDARMA, rodinní příslušníci a přátelé jsou vítání (cena za osobu pro ně je 700 Kč / akce). Ubytování pro všechny je možné v Penzionu U Vinohradu se slevou 10 % z běžných cen.

Jak to na akcích vypadá?

JARO - čištění kmínků

12. května 2016

V květnu začali práce ve vinici čištěním kmínků. Pomohli jste nám odstranit zelené letorosty v délce 10 až 15 cm, které zjara začínají rašit na starém dřevě, tzv. kmíncích, hlavě a na kordonových ramenech.

LÉTO - vylamování zálistků

9. června 2016

Na začátku léta vyrůstají v paždí listů ze zálistkových oček zálistky neboli fazochy. Jedná se o nežádoucí postranní letorosty, které jste si s námi vyzkoušeli vylamovat.

PODZIM - vinobraní

21. září 2016

Na konci září jste odstřihli hrozny z keře a vyzkoušeli si, jak se z bobulí lisuje šťáva. A při tom jste popíjeli náš burčák.